Ring 020 120 28 90 eller mejla oss info@devicefix.se
Integritetspolicy
Butiker

Vi är Devicefix

Kunskap, kvalité och tillfredställelse är våra ledord

Hej. Vi är Devicefix Sverige AB.

Vi specialiserar oss på att reparera elektronisk utrustning. När vi utför reparation och service
använder vi oss endast av reservdelar av originalkvalitet och kan därmed lämna garanti.

Vi är ett kontantfritt företag. Det innebär att vi endast accepterar kortbetalning


Vi har lång erfarenhet inom reparation av telefoner och surfplattor.
Reparation och service sker direkt i butik under tiden du handlar och innefattar majoriten av
de etablerade märkena inom personlig elektronisk utrustning.


Vi använder alltid reservdelar av högsta kvalité, på så sätt är du garanterad att din enhet håller
samma standard som tidigare. Vid service av din enhet kan eventuell kvarvarande garanti från
tillverkaren upphöra att gälla.

För att skydda mot komplikationer ingår alltid vår egna garanti DeviceCare™.
Med DeviceCare™ har du alltid 12 månaders garanti på alla reparationer med två undantag.

Vid signalchip- och batterireparation ger vi dig 3 månaders garanti. Garantin gäller ej om du varit
oaktsam eller om enheten är fuktskadad.

*Garantin täcker fabriksfel samt om den utbytta komponenten på något sätt skulle vara felmonterad.

Personuppgifter

Genom att godkänna vårt avtal godkänner du att vi lagrar och använder din information i vår verksamhet
i enlighet med allmänna dataskyddsförordningen (GDPR).

Informationen du lämnar om dig själv används av Devicefix vid betalning och för att komma i kontakt med dig.
Alla tekniker som arbetar hos Devicefix Sverige AB har sekretess.

Det innebär att du tryggt och säkert kan lämna ut dina uppgifter till oss.

Vi garanterar att ingen information om dig kommer att säljas eller vidarebefordras till tredje part.
Vi använder endast informationen för det syfte som vi har angivit.
Vi lagrar inte information som inte är nödvändig för det angivna syftet.
Vi ser till att behandlingen av personuppgifter är spårbar och att vi eller våra personuppgifter är ansvariga för behandlingen.
Vi ser till att personuppgifter hanteras konfidentiellt.
Du kan när som helst få tillgång till den information vi har registrerat på dig.

Om du anser att den information som vi har om dig är felaktig kan du begära en korrigering eller borttagning från vårt kundregister. Vänligen kontakta vår kundtjänst så vi hjälper dig.

Vi jobbar på Devicefix

John

Delägare
Tekniker

john@devicefix.se

Felix

Delägare
Tekniker

felix@devicefix.se

Emil

Delägare
Tekniker

emil@devicefix.se

Robbin

Operativ chef
Tekniker

robbin@devicefix.se

Mikael

Butikschef Överby köpcenter
Tekniker

mikael@devicefix.se

Martin

Servicetekniker Överby köpcenter
Tekniker

martin@devicefix.se

Johannes

Servicetekniker Tanum
Tekniker

johannes@devicefix.se

Andreas

Servicetekniker Sollentuna
Tekniker

andreas@devicefix.se

Albin

Servicetekniker Sollentuna
Tekniker

albin@devicefix.se

Fredrik

Servicetekniker Sollentuna
Tekniker

fredrik@devicefix.se

Viktor

Servicetekniker Karlstad
Tekniker

viktor@devicefix.se

Zebastian

Servicetekniker Karlstad
Tekniker

zebastian@devicefix.se

Oliver

Servicetekniker Sundsvall
Tekniker

oliver@devicefix.se

Josefin

Servicetekniker Sundsvall
Tekniker

josefin@devicefix.se